Resources


Startując z własnym biznesem czy blogiem wiem jak trudno zdecydować, które narzędzia są warte ich opłacenia, a które nie. Zamiast przeszukiwać internet w celu znalezienia najlepszych narzędzi sprawdź listę poniższych narzędzi i aplikacji, które pomogą ci zbudować skuteczny biznes i lepiej wykonywać zadania.

UWAGA: Weź proszę pod uwagę, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi. Oznacza to, że jeśli się zdecydujesz na zakup z tego linku otrzymam procent od twojego zakupu. Wszystkie z tych narzędzi są przeze mnie przetestowane, ale jeśli nie czujesz, że są dla ciebie - nie korzystaj z nich.

SOCIAL MEDIA

Post Planner - narzędzie, które pomoże ci zaplanować posty na profile na Facebook'u czy Twitterze. Możesz w nim zaplanować do 1000 postów do przodu w najbardziej popularnym planie.

Onlypult - narzędzie do planowania postów na Instagramie z poziomu twojego komputera. Z jego poziomu możesz zaplanować nielimitowaną ilość zdjęć. Masz dostęp do statystyk, wiadomości, a dodatkowo zaplanować publikację insta stories.

EMAIL MARKETING

MailerLite - narzędzie do email marketingu. Do 1000 subskrybentów jest całkowicie darmowe. W darmowej wersji ma automatyzację dlatego dobrze się sprawdzi jeśli chcesz oszczędzić czas. Stworzysz z nim formularze zapisu zgodne z RODO, a nawet strony lądowania. Jeśli zintegrujesz go z SendOwl to możesz dodatkowo wysyłać swoje produkty mailem bez konieczności stawiania własnego sklepu.

ORGANIZACJA

Dysk Google/Dokumenty Google - stworzysz przy jego pomocy dokumenty, arkusze kalkulacyjne oraz pdfy, a dodatkowo masz miejsce do przechowywania plików.

Dropbox - narzędzie do przechowywania plików. Jeśli nie lubisz narzędzi od Google to z pewnością polubisz.

Calendly - bezpłatne narzędzie do planowania i umawiania spotkań. Jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wybrać dzień i ustawić godziny konsultacji, email z potwierdzeniem, a link można wysłać mailem. Dodatkowo masz możliwość ustawienia strefy czasowej czy pobierania opłat poprzez PayPal.

Boomerang - świetne narzędzie do obsługi Gmaila. Pozwala między innymi na ustawienie wysyłki maili co pozwala wysyłać maile do klientów o przyzwoitych godzinach zamiast np o drugiej w nocy (nawet jeśli czasem zdarza ci się do takich godzin pracować).

Bit.ly - narzędzie do śledzenia i skracania linków. Masz również możliwość personalizacji linków.

STRONA WWW

WordPress - to idealne rozwiązanie do założenia bloga, własnej strony internetowej, sklepu czy platformy z kursami.

Namecheap - jeśli potrzebujesz domeny dla bloga, sklepu lub hostingu to jest to miejsce gdzie znajdziesz je bardzo tanio.

Bluchic - świetny sklep z pięknymi i funkcjonalnymi, a do tego kobiecymi szablonami dla WordPress. Znajdziesz w nim jeszcze szablony Landing Pages oraz szablony grafik dla Canvy.

BRANDING & DESIGN

Canva - bardzo dobre narzędzie do tworzenia grafik online. Nie wymaga zaawansowanych umiejętności graficznych, a do tego ma sporą ilość szablonów, z których możesz skorzystać za darmo.

Mój sklep na Creative Market - kupisz w nim szablony logo, szablony grafik dla Canvy, planery i wiele innych rzeczy.

Mój sklep na Etsy - kupisz w nim w większości to co sprzedaję w sklepie na Creative Market. A jeśli szukasz produktów fizycznych koniecznie zajrzyj do mojego sklepu na society6.

SPRZEDAŻ WŁASNYCH PRODUKTÓW

SendOwl - świetne narzędzie jeśli nie musisz korzystać z polskich płatności i wystarcza ci PayPal. Możesz sprzedawać za jego pomocą pdfy, kursy, usługi, subskrypcje i członkostwa, a do tego stworzyć dla nich program partnerski i umożliwić innym polecanie twoich produktów.

Teachable - platforma do kursów online, z którą możesz zacząć sprzedaż swoich kursów zupełnie za darmo.

PayPal - narzędzie do pobierania płatności.

Etsy - świetna platforma do sprzedaży rękodzieła, ale także produktów cyfrowych takich jak szablony grafik, ebooki, fonty i nie tylko.

Creative Market - kolejna platforma, na której warto być. Świetne miejsce dla grafików, twórców szablonów stron internetowych i nie tylko.

TheHungryJpeg - miejsce gdzie możesz sprzedawać grafiki, fonty i nie tylko. Na tej platformie również kupisz całą masą przydatnych i pięknych rzeczy już w cenie $1.

HeyBlogger - market dla blogerów, na którym możesz sprzedawać od szablonów dla Blogger.com, przez grafiki, fonty, szablony, aż po kursy internetowe czy ebooki.

WIDEO & LIVE'Y

OBS / Belive - pierwszy służy do transmisji live i nagrywania wideo i jest darmowy. Świetny poradnik jak z niego korzystać napisała Marta Krasnodębska i znajdziesz go tutaj. Drugi program to właściwie aplikacja działająca w przeglądarce i służy wyłącznie do transmisji live i jest płatna.

Loom - świetne narzędzie do nagrywania wideo prosto z ekranu swojego komputera. Bardzo przydatne jeśli tworzysz tutoriale i wszelkiego rodzaju przewodniki do kursów online czy instrukcje wideo do swoich produktów cyfrowych.

Mikrofon - korzystam z mikrofonu krawatowego firmy Boya BY-M1. Dla bardziej zaawansowanych dobrze się również sprawdzi Blue Yeti USB Microphone.

Kamera - na chwilę obecną korzystam z tel (Samsung Galaxy s5), ale z czasem przerzucę się na Logitech C920 HD Pro Webcam i cyfrowy aparat.

Youtube / Vimeo - jeśli prowadzisz kursy online to hosting wideo jest ci potrzebny, ale równie dobrze możesz udostępniać link do prywatnych filmów na swoim kanale yt.

Zbuduj Pasywny Biznes Online w 5 Dni

Kliknij w przycisk poniżej i dołącz do BEZPŁATNEGO MINI KURSU, dzięki któremu w 5 dni stworzysz solidne podstawy dla swojego biznesu online w kilku prostych krokach za pomocą nieskomplikowanych narzędzi. Gotowa stworzyć własne internetowe imperium? Nie czekaj! Kliknij i zapisz się teraz!

@theglamrebellife

© The Glam Rebel Life.