Lista rzeczy, która przybliży cie do profesjonalnego blogowania

27 czerwca 2018

Dzisiaj na tapecie lista rzeczy, która ma cie przybliżyć do profesjonalnego blogowania. Pamiętaj jednak, że nie są to prawdy objawione i nie musisz mieć tych wszystkich rzeczy, żeby być super ;) Na pewno znajdziesz na tej liście kilka rzeczy, które są niezmiernie ważne, a posiadanie bloga na WordPress bo są świetnie prosperujące blogi na Blogger.com. Nie przedłużam, zapraszam!
  1. WŁASNA DOMENA - absolutna konieczność i fundament Twojego profesjonalizmu.
  2. WORDPRESS .ORG i HOSTING - ewentualnie darmowy Blogger, ale to dzięki Wordpressowi możesz naprawdę rozwinąć skrzydła. Nie ma bardziej profesjonalnej platformy do blogowania - bynajmniej ja o niej nie słyszałam!
  3. FAVIKONA, LOGO, WIZYTÓWKI - kolejne minimum, jeśli chodzi o identyfikację wizualną Twojej marki. Musisz posiadać przynajmniej te 3 elementy, by Twój blog zaczęto postrzegać profesjonalnie.Wiem, to okrutne.
  4. PROWADZENIE SOCIAL MEDIÓW - ze wszystkich dostępnym kanałów komunikacji pamiętaj, że to Facebook i Instagram biją rekordy popularności. Zaprzyjaźnij się z nimi, dla dobra Twojego bloga.
  5. SPÓJNY WIZERUNEK W SOCIAL MEDIACH - bądź sobą, ale pamiętaj o granicy dotyczącej prywatności, jaką wytyczyłaś. Nie pokazuj się w bikini i z drinkiem, jeśli chcesz być postrzegana jako poważna bizneswomen, która zajmuje się promowaniem zdrowego trybu życia lub wytwarzaniem naturalnych ozdób do domu.
  6. ZDJĘCIA I GRAFIKI WYSOKIEJ JAKOŚCI - jesteś profesjonalistą, więc pozwól swoim Czytelnikom nacieszyć oko czymś ładnym. Pamiętaj o darmowych bankach zdjęć i darmowych programach graficznych.
  7. RESPONSYWNY, DOPASOWANY SZABLON - pamiętaj, by dobrze wyglądał również na urządzeniach mobilnych. Inwestycja w płatny szablon bardzo szybko Ci się zwróci i oszczędzi masę stresów, uwierz mi. Próbuj jednak również z darmowymi, może znajdziesz swój idealny?
  8. NEWSLETTER - przestań to w końcu przekładać lub traktować po matoszemu! Dasz radę, wystarczy ciut ciężkiej pracy. Nic, co profesjonalne, nie przychodzi łatwo.
  9. PODSTRONA “O MNIE” - pisanie o sobie jest trudne, ale nie do zrobienia. Wejdź na kilka swoich ulubionych blogów i przeanalizuj jak ich autorzy poradzili sobie z tą zakładką.
  10. OFERTA i PORTFOLIO - bardzo możliwe, że wśród swoich Czytelników znajdziesz również klientów. Przyłóż się do tego solidnie, a z pewnością przyniesie Ci to korzyści.
Zapamiętasz? Co dodałabyś do tej listy?

Prześlij komentarz

polecane

Perfumy Sublime Nature Tonka Bean

Woda perfumowana Amber Elixir

Podkład Giordani Gold Liquid Silk SPF 12

Zestaw NovAge Ultimate Lift

Kulisy @theglamrebellife

© The Glam Rebel Life.