Kierunek Freelance Ewa Brzozowska [recenzja]

25 czerwca 2018

Jakiś czas temu już nie pamiętam w jaki sposób wpadłam na bloga Ewy Brzozowskiej Freelance Mama i zostałam. Obserwuje poczynania autorki i jestem pełna podziwu wobec tego co robi i co sobą reprezentuje. Książkę "Kierunek Freelance, sukces na własnych zasadach" polecam każdemu kto chce zacząć działać na własny rachunek. I powiem szczerze, że po lekturze żałuje, że nie było takiej publikacji, gdy zaczynałam swoją przygodę z biznesem i pracą "na swoim".

Książkę zamówiłam jakoś w połowie maja i dopiero niedawno ją przeczytałam. Bardzo dobrze się ją czyta, ale wymaga odrobiny czasu na zastanowienie się i przetrawienie wszystkich informacji. Osobiście myślę, że warto co jakiś czas do niej wrócić, a zdecydowanie dobrze jest zrobić sobie do niej notatki. 

O czym i dla kogo jest ta książka?


Przede wszystkim jest dla każdego kto chce wystartować z własnym biznesem bez względu na branżę, choć z wiadomych przyczyn poleciłabym ją szczególnie grafikom komputerowym. Z całą pewnością dowiesz się z niej czym jest freelancing i że to nie jest zawód. Zobaczysz jakie są zalety i wady takiego modelu pracy, ale znajdziesz też sporo kwestii formalnych takich jak umowy, ZUS, podatek dochodowy i VAT. Z tą książką sprawdzisz swój potencjał i zbadasz co już masz by zacząć. Nauczysz się wyznaczać cele oraz określisz jakim freelancerem chcesz być. Dlaczego to takie ważne? A no dlatego, że dla mnie na przykład ważne jest budowanie pasywnych źródeł dochodu w oparciu o swoje umiejętności i wedzę bo tak sobie wymyśliłam. Bo chcę mieć więcej wolności w życiu i móc poświęcać czas na to co ważne rodzinę, przyjaciół, podróże i inne rzeczy. Z tej książki dowiesz się również jak zbudować silną markę, zaangażowaną społeczność i kim jest twój idealny klient, a nawet jak prosić o referencje czy jak stworzyć własną stronę internetową itd.

Freelancing w praktyce


Myślę, że najwięcej znajdziesz w rozdziale o tym tytule, ponieważ są tam przykłady z życia wzięte. A mianowicie nieco o wystąpieniach publicznych, o szukaniu zleceń, marketingu, budowaniu swojej oferty, wycenie swojej pracy i całym procesie pracy z klientami.

Podsumowując to jedna z lepszych książek w tej dziedzinie i naprawdę chciałabym na coś takiego trawić lata temu. Jednak nic straconego. Przeczytałam książkę z przyjemnością i zrobiłam całą masę notatek. Pozwoliło mi to spojrzeć na pewne rzeczy z nowej perspektywy, a w wielu kwestiach upewniłam się, że poleganie na intuicji jest czasem na wagę złota. Dodatkowo ma ciekawą okładkę i naprawdę dobrze wyglądającą stronę sprzedażową. To takie zboczenie zawodowe ;)

Jednym zdaniem? Podpisuje się pod tą książką wszystkimi kończynami :)

Prześlij komentarz

polecane

Perfumy Sublime Nature Tonka Bean

Woda perfumowana Amber Elixir

Podkład Giordani Gold Liquid Silk SPF 12

Zestaw NovAge Ultimate Lift

Kulisy @theglamrebellife

© The Glam Rebel Life.